Life Balance i Strefa Zdrowia

Life Balance

Jest to program naszego Centrum mający na celu weryfikację i osiągnięcie równowagi życiowej u uczestników naszych szkoleń. Życie człowieka obejmuje różnorodne i ważne dla nas wszystkich sfery i wartości: zawodową, rodzinną, osobistą, finansową, zdrowotną, itp.  Jeśli jedne sfery stają się ważniejsze i dominujące nad innymi dochodzi do braku równowagi życiowej i zaniedbywania jednych sfer na rzecz drugich, na przykład życia rodzinnego czy zdrowia na rzecz pracy.   Także wykonywanie pracy nieadekwatnej do profilu osobowościowego człowieka prowadzi do zaburzenia równowagi życiowej, do napięć w sferze emocjonalnej i skutkuje nieraz brakiem zawodowej satysfakcji, wypaleniem czy nawet depresją mającą negatywne skutki także dla zdrowia fizycznego.  Zajmując się poradnictwem zawodowym widzimy nieraz naoczne tego przykłady, z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, takimi jak np. choroby nowotworowe.  Według danych pochodzących ze środowiska psychologów pracy 15% osób aktywnych zawodowo doświadcza wypalenia i odsetek ten stale się powiększa.

W określaniu i realizowaniu naszych życiowych celów ważna jest więc potrzeba zachowania higieny zdrowotnej, co obejmuje także higienę emocjonalną.   Według medycznych statystyk około 80% poważnych chorób ma swoje przyczyny w sferze psychosomatycznej zdrowia, czyli w poważnych lub długotrwałych obciążeniach emocjonalnych prowadzących do zaburzeń zdrowia fizycznego. Nie da się więc oddzielić zdrowia fizycznego od psychicznego.  A nasze zdrowie psychiczne zależy w dużym stopniu od tego jak poukładamy sobie różne ważne dziedziny życia i na ile zadbamy o równowagę i brak poważnych napięć pomiędzy nimi.

Program Life Balance jest nakierowany na analizę stanu równowagi pomiędzy ważnymi sferami życia człowieka i na określenie potrzebnych zmian prowadzących do równowagi.  Program ten jest realizowany w formie szkoleń grupowych lub indywidualnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strefa Zdrowia

Program Strefa Zdrowia jest praktycznym i bezpośrednim sposobem służącym zachowaniu zdrowia fizycznego i emocjonalnego, opartym na aktywności fizycznej pomocnej w zachowaniu kondycji oraz na świadomości relacji pomiędzy zdrowiem a formami aktywności fizycznej skutecznymi w eliminowaniu stresu.  Odpowiednia aktywność fizyczna prowadzi do eliminowania z organizmu hormonu stresu, kortyzolu, który ma tendencję do kumulowania się w organizmie.  Mając na celu praktyczną pomoc w utrzymywaniu lub poprawie stanu zdrowia opracowaliśmy program szkoleń i aktywności prozdrowotnych nazwany Strefa Zdrowia.  Program ten wykorzystuje między innymi coraz bardziej popularną formę rekreacji jaką jest Nordic Walking.  Szkolenia i treningi prowadzone przez certyfikowanych instruktorów mają na celu uczyć prawidłowych technik uprawiania Nordic Walking odpowiednich dla zachowania zdrowia, kondycji, dla odstresowania i poprawy samopoczucia. Poprawna technika Nordic Walking uruchamia ponad 90% mięśni i stawów organizmu, czyli więcej niż pływanie, dotlenia cały organizm, relaksuje i odstresowuje, odciąża stawy nóg i stanowi świetny trening i rehabilitację dla naszych często zmęczonych i nadwerężonych kręgosłupów.

W naszej Strefie Zdrowia oferujemy cykl prozdrowotnych i relaksacyjnych szkoleń i marszów Kampinos Nordic Walking. Marsze będą odbywały się w okresie wiosenno-letnio-jesiennym. Trasy marszów będą zróżnicowane i prowadzące do dziewiczych, ciekawych miejsc centralnego obszaru Puszczy Kampinoskiej.

Kampinos Nordic Walking

 

 

 

 

 

Reklama

Posted 8 kwietnia 2017 by Kierunek Kariery

%d blogerów lubi to: