Rekomendacje

 
Praca z coachem to moje nowe doświadczenie i ostatnia deska ratunku w  sytuacji,  w jakiej się znalazłam. Coaching był mi zupełnie obcy, ale wzbudził moje zainteresowanie i zdobył zaufanie, kiedy  dowiedziałam się, że NIE jest manipulacją, ani budowaniem swojego wizerunku kosztem innych, ale wykorzystuje mój potencjał we właściwie kierowanym przez coacha procesie. 

Weszłam w proces coachingu i jestem zadowolona. Jasne zasady współpracy, zdecydowana moja praca przy dobrze słuchającym i właściwie prowadzącym coachu jest dla mnie zaskakująca i prowadząca małymi krokami do rozwiązania problemu. Przy Ewie uczę się definiować właściwie problem i jakie kroki na daną sytuację przedsięwziąć. W pracy nad sobą nauczyłam się cieszyć z małych sukcesów, nie można natychmiast oczekiwać pozytywnego rezultatu. Dobro potrzebuje zatrzymania, przemyślenia, ciszy, spokoju, emocji, ale nie bierności. Dzisiaj,  jeszcze lepiej rozumiem, że w nagłym, gwałtownym postępowaniu czyha nieprzyjaciel i posuwa do rozpaczliwych w skutkach decyzji.  

Sesje coachingu z Ewą rozpoczęłam w kwietniu i pierwszą edycję zakończyłam w czerwcu, po 10 sesjach. Do pracy z coachem przystąpiłam po dużym zranieniu przez psychologa. Ewa od początku postawiła jasne zasady współpracy, co mnie zdziwiło, ale teraz wiem, że było to konieczne. Ważne dla mnie było tempo pracy – dostosowane do mnie, a na chęć przerwania współpracy, Ewa powiedziała: „Tak rozumiem, masz prawo zrezygnować lub zmienić postawiony cel. Zdecyduj i powiedz mi o swojej decyzji na następnej sesji”. To czyniło mnie bezpieczną, że nikt nie manipuluje moimi emocjami. Przez wszystkie sesje mogłam być sobą, a motywacja Ewy posuwała mnie do przodu. Po pierwszej edycji wiem, z jakiego miejsca wyszłam i gdzie jestem teraz. Można to porównać do twierdzy, w jakiej byłam zamknięta. Twierdzy, na zewnątrz której rozpościerają się piękne, kwieciste łąki. Ja już je widzę, ale nie znam jeszcze drogi, jak do nich dotrzeć. Dzisiaj przynajmniej widzę, jakie one są piękne i co mnie czeka, gdy przebędę do końca właściwą drogę.

Iwona, lat 43

 

Życie jest wspaniałe! Jak to dobrze, że istnieją narzędzia takie jak program Kierunek Kariery, dzięki którym można podejmować dobre, świadome decyzje posługując się solidną analizą swoich talentów, umiejętności i cech osobowości. 

Z całego serca polecam współpracę z Panią Ewą Barełą, profesjonalnym coachem oraz doradcą w ramach programu Kierunek Kariery. Przeprowadzone testy oraz konsultacje pomogły mi zdefiniować kierunek rozwoju w życiu zawodowym. Z dyplomem Architekta Krajobrazu w kieszeni oraz po prawie 10 latach pracy zawodowej w kraju i za granicą, w kilku branżach i na różnych stanowiskach, zdecydowałam się na zmianę zawodu. Owocem konsultacji było podjęcie studiów podyplomowych, które przygotowały mnie merytorycznie do podjęcia nowej pracy. 

Dzięki programowi Kierunek Kariery, podjęłam ryzykowną decyzję o założeniu swojej działalności gospodarczej. Realizuję wizję i cele, które ustaliłyśmy z Panią Ewą. Widzę świetne wyniki oraz satysfakcję klientów. Dziękuję i polecam wszystkim!

Anna 


Z Panią Ewą Bareła jako coachem pracowałam od lutego do czerwca 2011 r.

Pani Ewa jest profesjonalistką. Praca z nią przyniosła mi rozwój w sferze zawodowej, jak i osobistej. Jest nie tylko doskonałym partnerem w procesie, ale potrafi doskonale wczuć się w sytuację drugiej osoby i właściwie nazwać procesy, które zachodzą w człowieku. Jest partnerem, który czuwa nad rozwojem, pokazuje ścieżki i co ważne – nie narzuca rozwiązań. Pozwala dojrzeć do decyzji, co powoduje, że wszystkie decyzje są zgodne z wnętrzem osoby prowadzonej. Empatia, zdolność wyczuwania sytuacji drugiej osoby i swoboda we współpracy powodują, że sam proces staje się wielką przygodą ku poznaniu siebie. Mogę zapewnić, że po naszej kilkumiesięcznej współpracy jestem inną osobą, bardziej pewną siebie i swoich kompetencji, zdecydowaną i świadomą zarówno swoich możliwości jak i potrzeb.

Z całą pewnością polecam panią Ewę jako coacha.

Katarzyna
specjalista w dziedzinie PR 


Pani Ewa Bareła jest osobą chętnie wspierającą innych i pomagającą w rozwijaniu umiejętności, zdolności, talentów oraz silnych stron. Cechuje ją pozytywne podejście do ludzi, optymizm, wytrwałość w dążeniu do celu, odpowiedzialność. Jest dojrzała emocjonalnie. Posiada bardzo wysoki poziom energii i motywacji do działania.

Lubi ludzi, jest na nich otwarta, łatwo nawiązuje kontakty, często się uśmiecha, za co inni obdarzają ją dużą sympatią. W trakcie rozmowy buduje atmosferę zaufania, pełna empatii, aktywnie słucha rozmówcy.

Potrafi zmotywować do działania i do zmiany. Jest uczciwa i postępuje etycznie. Ma predyspozycje interpersonalne do bycia coachem.

Katarzyna, Warszawa
dyrektor działu HR na poziomie międzynarodowym

 

 

 

Posted 30 sierpnia 2011 by Kierunek Kariery

%d blogerów lubi to: